PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال! چطور میشه فهمید ویندوز orginal است یا نه ؟

narcis
December 14th, 2010, 11:52 AM
1-کاربرد نرم افزار yahoo mail uploader چیست؟
2-از کجا میتوان فهمید ویندوز orginal است یا نه؟واینکه آیا کم شدن روز درپنجره ی activation از ویژگی های ویندوز های روزانه است؟
ممنون

kamal
December 14th, 2010, 12:59 PM
سلام در مورد سوال 2 :
روی my computer راست کلیک کن properties رو بزن ببین تو قسمت registered to: چی نوشته. 99% ویندوزای ایران کرک شده هستند و برای ویندوز اوجینال باید حدود 120 دلار پول بدین(ویندوز 7).حالا شما چقدر پول ویندوز دادی؟ activation هم مال ویندوز های آزمایشی هستش به این صورت که مثلا 60 روز به صورت آزمایشی کار میکنی بعدش باید پولش رو بدی یا کرکش کنی در غیر این صورت غیر فعال میشه.

ا.ربانی
December 14th, 2010, 01:21 PM
بعضی از مشخصات ویندوز orginal میتونه اینا باشه..
شماره سریال اختصاصی برای هر کاربر
امکان update روزانه بطور مستقیم از سایت microsoft بدون محدودیت
عدم هنگ شدن دستگاه برای همیشه
سرعت بالای یکنواخت از زمان نصب تا همیشه
البته همونطور که دوست عزیزمون فرمودن قیمت هم از مشخصات اصلی ;)

narcis
December 14th, 2010, 09:36 PM
جناب کامل من registered to رو پیدا نکردم(ویندوزم سون است)

shahryar_amn
December 15th, 2010, 12:50 AM
دقیقا بگین می خواین چه کاری انجام بدین , تا منظورتون از پستی که دادین روشن بشه و بتونن دوستان راهنمایی بکنن.
یا حق

narcis
December 16th, 2010, 02:15 PM
جناب kamal به من گفتند برای تشخیص ویندوز orginal ببینم در قسمت registered to چه چیزی نوشته شده .من اصلا این قسمت رو پیدا نکردم

shahryar_amn
December 16th, 2010, 02:29 PM
فکر میکنم اشتباه کردن. در کل این سی دی های رایتی یا نقره ای که از بازار میگیرید همه یا کرک شده هستن یا آزمایشی.
سی دی اصلی ویندوز خیلی گرون تر از این حرفا هست. بعدم dvd یا cd اصلی یه جورایی جنسش فرق داره با این سی دی های بیکیفیت موجود تو بازار

narcis
December 16th, 2010, 09:41 PM
دوست من ادعا می کند به هنگام خرید لپ تاپ ویندوز orginal روی آن نصب بوده است آیا قسمتی در این ویندوز هست که از روی آن این مطلب را تشخیص داد

shahryar_amn
December 17th, 2010, 12:32 AM
لپ تاب هایی که تازه خریداری میشن ویندوز orginal روشون نصب.
فکر نمیکنم تفاوت ظاهری بینشون باشه.
خانم ربانی توضیح نسبی از تفاوت ویندوز اصلی و غیر اصلی دادن.

Hamid_Reza
December 17th, 2010, 01:54 AM
بعضی از مشخصات ویندوز orginal میتونه اینا باشه..
شماره سریال اختصاصی برای هر کاربر
امکان update روزانه بطور مستقیم از سایت microsoft بدون محدودیت
عدم هنگ شدن دستگاه برای همیشه
سرعت بالای یکنواخت از زمان نصب تا همیشه
البته همونطور که دوست عزیزمون فرمودن قیمت هم از مشخصات اصلی ;)

2 مشخصه قرمز به نظر من درست نيست
چون من خودم ويندوز 7 دارم ولي هنگ ميكنه سرعتشم ثابت نيست ....

shahryar_amn
December 17th, 2010, 03:04 AM
منم با حمید رضا موافقم, فقط حمید جان مگه شما 7 ارجینال دارین؟؟؟ چون مشخصه ها مال ویندوز اورجینال هستش

Hamid_Reza
December 17th, 2010, 03:54 PM
منم با حمید رضا موافقم, فقط حمید جان مگه شما 7 ارجینال دارین؟؟؟ چون مشخصه ها مال ویندوز اورجینال هستش

بله من روي لپ تاپ ام دارم

shahryar_amn
December 17th, 2010, 04:23 PM
وقتی از همین 7 که رو لپ تاب نصب هست بک اپ بگیری , ویندوز مشکل پیدا میکنه یعنی از اون حالت اورجینال در میاد دیگه؟؟

f.mahmoudi
December 17th, 2010, 04:35 PM
من با گفته شما مخالفم ! چطور میشه از ویندوز حالا چه اورجینال چه غیراورجینال بکاپ و پشتیبان تهیه کنی و برای سیستم عامل مشکل پیش بیاد
این از اون حرفا بود ها ...
و این گفته بنظرم کاملا اشتباه هستش چون بنده روش های مختلف بکاپ گیری هم با نرم افزارهای جانبی مثل نورتون گاست رو تست کردم و هم از طریق خود ویندوز بکاپ تهیه کردم بدون اینکه سیستم مشکلی بربخوره
لایسنس ویندوزم هم همچنان ولید و معتبر هستش !؟
چطور میشه :confused:

shahryar_amn
December 17th, 2010, 06:52 PM
من با گفته شما مخالفم ! چطور میشه از ویندوز حالا چه اورجینال چه غیراورجینال بکاپ و پشتیبان تهیه کنی و برای سیستم عامل مشکل پیش بیاد
این از اون حرفا بود ها ...
و این گفته بنظرم کاملا اشتباه هستش چون بنده روش های مختلف بکاپ گیری هم با نرم افزارهای جانبی مثل نورتون گاست رو تست کردم و هم از طریق خود ویندوز بکاپ تهیه کردم بدون اینکه سیستم مشکلی بربخوره
لایسنس ویندوزم هم همچنان ولید و معتبر هستش !؟
چطور میشه :confused:

خدمت شما بگم که بنده از یه ویندوز 7 رو لپ تاب بک اپ گرفتم و بعد از مدتی رو همون لپ تاب و یه لپ تاب مشابه نصب کردم.
مشکلی که پیش آمد این بود که هر دو سیستم خیلی زیاد هنگ میکردن(درایور لپ تاب هم نصب بود).

narcis
December 17th, 2010, 07:00 PM
لپ تاب هایی که تازه خریداری میشن ویندوز orginal روشون نصب.
فکر نمیکنم تفاوت ظاهری بینشون باشه.
خانم ربانی توضیح نسبی از تفاوت ویندوز اصلی و غیر اصلی دادن.
البته فکر میکنم این سخن در مورد همه ی لپ تاپ ها صدق نکنه چون من به تازگی لپ تاپ خریدم و ویندوز روی اون orginal نیست

shahryar_amn
December 17th, 2010, 07:46 PM
تا جایی که من میدونم سیستم عامل نصب روی لپ تاب ها اورجینال مگه اینکه فروشنده به هر دلیلی ویندوز یا همون سیستم عاملو دوباره نصب کنه.

Hamid_Reza
December 17th, 2010, 08:49 PM
البته فکر میکنم این سخن در مورد همه ی لپ تاپ ها صدق نکنه چون من به تازگی لپ تاپ خریدم و ویندوز روی اون orginal نیست

روي لپ تاپ هايي كه ويندوز اصل دارن گرونتره
براي همين رو همه ويندوز اصل نيست ...

Hamid_Reza
December 17th, 2010, 08:51 PM
خدمت شما بگم که بنده از یه ویندوز 7 رو لپ تاب بک اپ گرفتم و بعد از مدتی رو همون لپ تاب و یه لپ تاب مشابه نصب کردم.
مشکلی که پیش آمد این بود که هر دو سیستم خیلی زیاد هنگ میکردن(درایور لپ تاب هم نصب بود).

نه نصب ميشه هيچ مشكلي هم پيش نمياد
ولي اگه كامپوتر دوم خودشو آپديت كنه ديگه از ليست اورجينال خط ميخوره

kamal
December 17th, 2010, 09:57 PM
دوست من ادعا می کند به هنگام خرید لپ تاپ ویندوز orginal روی آن نصب بوده است آیا قسمتی در این ویندوز هست که از روی آن این مطلب را تشخیص داد
اگه لپ تاپ ویندوز اورجینال داشته باشه زیر لپ تاپ برچسبی چسبونده شده که product key روش نوشته شده. در ضمن همه لپ تاپ ها ویندوز اورجینال ندارند بعضی ها dos و بعضی ها هیچ سیستم عاملی ندارند ندارند.:o

kamal
December 17th, 2010, 10:03 PM

کمال هستم جناب نارسیس. آره سون یکم فرق داره. ;)

shahryar_amn
December 17th, 2010, 11:52 PM
روي لپ تاپ هايي كه ويندوز اصل دارن گرونتره
براي همين رو همه ويندوز اصل نيست ...

لپ تاب ها تو ایران که ساخته نمیشن که بگیم روشون ویندوز کرک شده نصب , من تا حالا نشنیدم لپ تاب از جعبه در بیاد و ویندوز اورجینال نداشته باشه.

Hamid_Reza
December 18th, 2010, 12:22 AM
لپ تاب ها تو ایران که ساخته نمیشن که بگیم روشون ویندوز کرک شده نصب , من تا حالا نشنیدم لپ تاب از جعبه در بیاد و ویندوز اورجینال نداشته باشه.

شما به حرف دوستمون نگاه كن :

KamalSeyedabadi :
اگه لپ تاپ ویندوز اورجینال داشته باشه زیر لپ تاپ برچسبی چسبونده شده که product key روش نوشته شده. در ضمن همه لپ تاپ ها ویندوز اورجینال ندارند بعضی ها dos و بعضی ها هیچ سیستم عاملی ندارند ندارند.

به صفحه 2 يه سر بزن

shahryar_amn
December 18th, 2010, 12:38 AM
اون برچسبی که روی لپ تاب خورده چی رو نشون میده پس؟(مثلا نوشته ویندوز 7 یا xp یا vista)

f.mahmoudi
December 18th, 2010, 12:43 AM
لطفا چک کنید اگه ویندوز اصلی و اورجینال باشه در چند جا می تونید چک کنید
1- وقتی از my computer پراپرتیس بگیرید تو خصوصیات مربوط به سیستم اورجینال بودن و لایسنس ویندوز رو میتونید مشاهده و بررسی کنید
2- وقتی ویندوز اصلی هستش روی سخت افزار شما برچسب مربوط به لایسنس و نوع مجوز ویندوز رو در پشت سخت افزار همونطور که بالا اشاره کردن ذکر میشه
3- میتونید ااکتیویت ویندوز استفاده کنید

shahryar_amn
December 18th, 2010, 01:02 AM
لطفا چک کنید اگه ویندوز اصلی و اورجینال باشه در چند جا می تونید چک کنید
1- وقتی از my computer پراپرتیس بگیرید تو خصوصیات مربوط به سیستم اورجینال بودن و لایسنس ویندوز رو میتونید مشاهده و بررسی کنید
2- وقتی ویندوز اصلی هستش روی سخت افزار شما برچسب مربوط به لایسنس و نوع مجوز ویندوز رو در پشت سخت افزار همونطور که بالا اشاره کردن ذکر میشه
3- میتونید ااکتیویت ویندوز استفاده کنید

اگه ممکن هست لطف کنید مورد 1 و 2 رو بیشتر توضیح بدین.

omid.koushki
December 18th, 2010, 02:18 AM
دوستانی که تمایل به بحث لایسنس و اکتیویشن ویندوز دارند محبت کنن لینکهای زیر رو کامل مطالعه بفرمایند
جای هیچ شک و شبهه ای در زمینه لایسنس و تست اورجینال بودن ویندوز باقی نمی مونه :rolleyes::p
[Link is only viewabel to registered users]

اینم مرجع رسمی بررسی لایسنس سیستم عامل از زبان مایکروسافت :o

موفق باشید:)

arash_ho2008
December 18th, 2010, 02:52 PM
همونطور که shahryar_amn عزیز گفت نوت بوک ها اکثرا ویندوز orginal روشون نصب هست و دارای licens های نوع OEM هستند.و معمولا نشانه های licens زیر نوت بوک ها به صورت برچسب چسبیده شدن.و اطلاعاتی ازنوع licens و کد اون رو به شما میده.از این طریق هم میتونید بفهمید ویندوز نصب شده ویندوز اصلی و مطابق با licens ثبت شده بر روی لپ تاب هست یا نه؟

narcis
December 18th, 2010, 03:13 PM
اگه منظورتون داشتن برچسب genuine درپنجره ی activation است که با یهloader میتوان به این مقصود رسید

arash_ho2008
December 18th, 2010, 03:42 PM
دوست عزیز منظورم برچسبی هست که در زیر لپ تاپ در کناره باطری چسبیده شده. این برچسب licens ویندوز شما هست و مشخصاتی نظیر نوع ویندوز شما و نوع licens ویندوز شما و کد licens شما هست. میتونید مشخصات ذکر شده در روی این برچسب رو با مشخصات ویندوزتون مثل نوع ویندوز و کد licens مطاقبت بدین و ببینین که ویندوز اصلی هست یا نه؟
مثلا اگه نوع ویندوز ذکر شده در برچسب licens ویندوز 7 باشه ولی ویندوز نصب شده بر روی لپ تاپ xp باشه ویندوز اصلی نصب شده بر روی لپ تاب نیست
و یا کد لایسنس بر چسب رو با کد ویدوز تطابق بدین ببینید یکی هست یا نه؟

ardalan_555
July 28th, 2011, 03:50 AM
یکی از دوستام که چندین سال تو کار کامپیوتره و کارش با ویندوزه به من گفت بهترین راه تشخیص اصل بودن ویندوز آرم خود ویندوزه که کنار نشانگر موس تو ویندوز میشه اونو دید ... حتی
گفت یه نفرو میشناسم که لبتاب از دوبی خریده و همین آرم ویندوزو داشته و کاملاً اوریجینال بود ویندوزش ...

alix
July 30th, 2011, 08:44 AM
سلام
بهترین راه واسه چک کردن اورجینال بودن ویندوز خود ویندوره
ینی شما یبار که سیستم ات رو update بخوای بکنی اگر original نباشه خودش بهت گیر میده و میگه windows ات غیر قانونی ه
درمورد لپ تاپ احتمالا label خود windows که پشتش میچسبونن معلوم میکنه که originale

hassan-ab
July 30th, 2011, 12:14 PM
کم شدن روز درپنجره ی activation فکر کنم مال اینه که ویندوز کرک شده است و باید patch اونو نصب کنید.

من یک ویندوز داشتم که این پچ همراه سی دی بود و باید بعد از نصب Win اونو هم نصب می کردم.

تا بعد..

rasoulbarazandeh
August 15th, 2012, 03:03 PM
وقتی میخوای ویندوز رو قانونی بکنی خودش میگه که ویندوز اوریجینال هست یا نه؟

تو ایران هم که خیلی کم پیدا میشه ویندوز اوریجینال ولی قصد تبلیغ نباشه ویندوز هایی که شرکت کلیک میده بیرون میتونیم ازشون چند تا اوریجینال بکیشم بیرون مثلwindows xp sp3 2010 32bit final که الان کلیک هم میده بیرون.یاحق

omid.koushki
August 15th, 2012, 11:26 PM